عرصه تعلیم و تربیت از مهمترین زیرساخت های تاریخی همه جانبه ی کشور و فرصت جدیدی برای ارتقای سرمایه انسانی شایسته در عرصه‌های گوناگون علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی است.
آموزش و پرورش مهمترین رکن تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی است  و لازم است همه ظرفیت‌ها همسو و هماهنگ در خدمت بهبود کیفیت یادگیری و ارتقای فرایند تربیت فرزندان ایران اسلامی قرار گیرد.

سمای  استان گیلان در سال تحصیلی جدید، برنامه‌ریزی منسجم، نیروی انسانی متعهد و آموزش پویا را دنبال کرده و تمام همت و تلاش خود را برای تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت به کار خواهد بست.

در سال تحصیلی گذشته با شیوع ویروس  کرونا و با تعطیل شدن مدارس، آموزش در مدارس سما تعطیل نشد و با اهتمام ویژه و جهاد علمی معلمان و دییران متعهد و متخصص سما و بهره‌گیری از ظرفیت و فرصت‌های مختلف یادگیری از جمله فضای مجازی و بستر شبکه شاد جلوه های از  تعهد و تلاش معلمان و دییران سختکوش سما  نمایان شد و سماییان  با درک شرایط موجود در راستای رسالت خود گام برداشتند که در خاطره ها ماندگار شد.

سمای  استان گیلان در سال تحصیلی جدید نیز با درک شرایط  موجود و تمهید مقدمات لازم و بهره گیری از توانمندی معلمان و اهتمام مدیران و همچنین اقدامات انجام شده در تابستان 1400 از جمله تولید محتوا و برگزاری دوره های آموزشی خود را برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مناسب، متناسب با شیوع کرونا مهیا کرده است.

مدارس سما سال تحصیلی جدید را  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری فیزیکی،  کلاس های درس را با تاکید بر حفظ سلامتی دانش آموزان، معلمان و دییران بر اساس شیوه نامه ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا آغاز خواهد کرد که امیدواریم با همکاری و  همراهی همکاران محترم، اولیای گرامی و دانش آموزان فرهیخته سما این شرایط را پشت سر گذاشته و سال تحصیلی با موفقیت به پایان برسد.

سما ی استان گیلان صیانت از سلامت جسمی، روانی، عاطفی، شادابی و نشاط دانش آموزان و ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری، صداقت، شجاعت و پاکدامنی را رسالت خود دانسته و  تمام برنامه‌های مدارس سما بر همین اساس مورد تاکید است.
اینجانب آغاز سال تحصیلی 1401-1400 را به همه پویندگان علم و معرفت، همکاران فرهیخته و دانش آموزان عزیز و خانواده های گرامی تبریک عرض می نمایم.

امید است با یاری خداوند متعال و همکاری همه دلسوزان و  صاحب نظران زمینه های دستیابی به اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت بیش از پیش فراهم آید.

سید شمس شفیعی
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی(سما)